Categorized | Sports, Track & Field

Results of the BIIF Track & Field Invitational at Kamehameha-Hawaii

Full results of the Kamehameha Schools - Hawaii Track and Field Invitational in Keaau on Saturday (March 19).

Kamehameha Schools Hawaii
Track and Field Invitational – 3/19/2011
Kea’au HI
Results

 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kristina Padrigo          SO Ka'u                              13.76   1  10   
  2 Aloha Bohol               SR Hilo                              13.77   2   8   
  3 Chelsea Poe               JR Kamehameha HI                     13.96   1   6   
  4 Alyssa Hoshide            SR Hilo                              14.14   1   4   
  5 Katie Case                JR Hawaii Prep                       14.31   1   2   
  6 Casey Poe                 FR Kamehameha HI                     14.33   1   1   
  7 Olivia Azevedo            JR Kamehameha HI                     14.40   2 
  8 Marley Strand-Nicolaisen  SO Ka'u                              14.55   1 
  9 Lolly Higa                FR Hilo                              14.55   2 
 10 Kaylee Castillo           JR Keaau                             14.82   1 
 11 Brianna Cadaoas           FR Keaau                             14.84   2 
 12 Toni Beck                 SO Ka'u                              15.27   2 
 13 Codi Kualii               SO Kamehameha HI                     15.65   2 
 14 Harley Dela Cruz          FR Hilo                              15.77   2 
 15 Arielle Harnick           SO Ka'u                              17.17   2 
 -- Rose Nakamura             SO Hilo                                 FS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Randi Estrada             JR Keaau                             27.3h   1  10   
  2 Aloha Bohol               SR Hilo                              27.5h   1   8   
  3 Shina Chung               JR Hilo                              28.2h   1   6   
  4 Kristina Padrigo          SO Ka'u                              29.2h   1   4   
  5 Shani Cosma               SO Keaau                             29.4h   2   2   
  6 Haunani Tomas                Kamehameha HI                     30.1h   1   1   
  7 Lolly Higa                FR Hilo                              30.2h   2 
  8 Katie Case                JR Hawaii Prep                       30.3h   1 
  8 Brianna Cadaoas           FR Keaau                             30.3h   3 
 10 Michelle Martinez         SO Hilo                              31.6h   2 
 11 Toni Beck                 SO Ka'u                              31.7h   2 
 12 Angel Alameda             FR Hilo                              32.0h   3 
 13 Harley Dela Cruz          FR Hilo                              32.3h   3 
 14 Sharayah Ah Chong         JR Kamehameha HI                     32.7h   2 
 15 Lauren Pries              SO Hawaii Prep                       32.9h   2 
 16 Bindu Nicholson           JR Hilo                              35.3h   3 
 17 Kimi Cantyne              FR Hawaii Prep                       38.4h   3 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Randi Estrada             JR Keaau                           1:02.48   10   
  2 Kiana Heaukulani          SO Hilo                            1:12.30    8   
  3 Michelle Martinez         SO Hilo                            1:17.37    6   
  4 Bindu Nicholson           JR Hilo                            1:23.51    4   
  5 Arielle Harnick           SO Ka'u                            1:24.71    2   
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zoe Sims                  SO Hawaii Prep                     2:30.93   10   
  2 Carmen Garson-Shumway     FR Hilo                            2:36.02    8   
  3 Natalie Hagemann          SO Keaau                           2:51.54    6   
  4 Veronica Ladwig           FR Hawaii Prep                     2:54.08    4   
  5 Britni Napihaa            JR Kamehameha HI                   3:13.72    2   
  6 Tiare Shibuya                Kamehameha HI                   3:30.28    1   
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zoe Sims                  SO Hawaii Prep                     5:25.39   10   
  2 Carmen Garson-Shumway     FR Hilo                            5:27.78    8   
  3 Shalila de Bourmont       JR Hilo                            5:41.60    6   
  4 Natalie Hagemann          SO Keaau                           5:47.31    4   
  5 Kaylee Rapoza             SO Hilo                            5:52.57    2   
  6 Veronica Ladwig           FR Hawaii Prep                     5:53.30    1   
  7 Erin Carvalho             JR Kamehameha HI                   5:53.70  
  8 Briahna Brooks            SO Hilo                            6:44.70  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zoe Sims                  SO Hawaii Prep                    11:56.80   10   
  2 Veronica Ladwig           FR Hawaii Prep                    12:51.70    8   
  3 Kaylee Rapoza             SO Hilo                           13:08.90    6   
  4 Erin Carvalho             JR Kamehameha HI                  13:16.30    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Katharina Brohmeyer       JR Keaau                             17.8h   1  10   
  2 Bree Delacruz             JR Hilo                              17.9h   1   8   
  3 Katie Case                JR Hawaii Prep                       18.0h   1   6   
  4 Alyssa McGuire            SO Kamehameha HI                     18.1h   1   4   
  5 Marley Strand-Nicolaisen  SO Ka'u                              19.2h   1   2   
  6 Lauren Pries              SO Hawaii Prep                       19.4h   2   1   
  7 Casey Poe                 FR Kamehameha HI                     20.3h   2 
  8 Olina Cavedoni            SR Hawaii Prep                       22.4h   2 
  8 Michaela Armitage         SR Keaau                             22.4h   2 
 10 Kimi Cantyne              FR Hawaii Prep                       22.9h   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Katharina Brohmeyer       JR Keaau                             50.30   1  10   
  2 Alyssa McGuire            SO Kamehameha HI                     52.58   1   8   
  3 Katie Case                JR Hawaii Prep                       52.66   1   6   
  4 Bree Delacruz             JR Hilo                              53.84   1   4   
  5 Marley Strand-Nicolaisen  SO Ka'u                              55.53   1   2   
  6 Bree Kaneakua             SO Kamehameha HI                     56.42   2   1   
  7 Lauren Pries              SO Hawaii Prep                       56.81   2 
  8 Olina Cavedoni            SR Hawaii Prep                       58.23   2 
  9 Kimi Cantyne              FR Hawaii Prep                     1:08.44   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kamehameha Schools Hawaii                                      53.91   10   
  2 Hilo                                                           54.04    8   
  3 Keaau High School                                              54.53    6   
  4 Kamehameha Schools Hawaii  'B'                                 58.16  
  5 Hawaii Preparatory Academy                                     59.82    4   
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keaau High School                                            4:26.60   10   
  2 Kamehameha Schools Hawaii                                    4:45.90    8   
  3 Hilo                                                         4:54.50    6   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Randi Estrada             JR Keaau                           4-06.00   10   
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shina Chung               JR Hilo                           10-00.00   10   
  2 Alyssa McGuire            SO Kamehameha HI                   7-06.00    8   
  3 Tressie Kapono            JR Hilo                            7-00.00    6   
  4 Rose Nakamura             SO Hilo                            6-06.00    4   
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shani Cosma               SO Keaau                          14-03.50   10   
  2 Alyssa McGuire            SO Kamehameha HI                  13-09.50    8   
  3 Marley Strand-Nicolaisen  SO Ka'u                           13-06.50    6   
  4 Kristina Padrigo          SO Ka'u                           13-05.25    4   
  5 Toni Beck                 SO Ka'u                           12-09.00    2   
  6 Arielle Harnick           SO Ka'u                           10-08.00    1   
  7 Brianna Cadaoas           FR Keaau                           9-00.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marley Strand-Nicolaisen  SO Ka'u                           31-09.75   10   
  2 Angel Alameda             FR Hilo                           28-03.50    8   
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooke Bloomfield         JR Hilo                           30-05.50   10   
  2 Tiffany Kerr              SR Hilo                           30-04.75    8   
  3 Kaimi Kela-Napeahi        SO Hilo                           29-05.00    6   
  4 Megan Najera              SO Hilo                           26-06.25    4   
  5 Alyssa Areola             JR Keaau                          26-02.25    2   
  6 Sana Fuiava               SO Hilo                           25-04.25    1   
  7 Precious Duyao            JR Keaau                          24-04.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaimi Kela-Napeahi        SO Hilo                             105-01   10   
  2 Precious Duyao            JR Keaau                             74-08    8   
  3 Tiffany Kerr              SR Hilo                              72-03    6   
  4 Brooke Bloomfield         JR Hilo                              70-10    4   
  5 Alyssa Areola             JR Keaau                             68-02    2   
  6 Sana Fuiava               SO Hilo                              67-10    1   
  7 Megan Najera              SO Hilo                              67-08  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jesse Huihui              JR Keaau                             11.36   1  10   
  2 Alexander Engdahl         JR Keaau                             11.72   1   8   
  3 Everett McKee             SR Kamehameha HI                     11.82   1   6   
  4 Talon Ota                 SO Keaau                             11.88   1   4   
  5 Raskassa Johnson          FR Hilo                              11.98   1   2   
  6 Aijah Thompson            SR Keaau                             12.02   2   1   
  7 Malachi Kobayashi         SR Hawaii Prep                       12.07   1 
  8 Kason Marques             SR Keaau                             12.25   2 
  9 Matthew Shimabukuro       SO Keaau                             12.32   2 
 10 Pablo Marin               JR Hawaii Prep                       12.42   1 
 11 Kainoa Kawaha             JR Hilo                              12.51   1 
 12 Joseph Aquino Jr          JR Keaau                             12.55   3 
 13 Johnny Chow               SR Keaau                             12.56   3 
 14 Spike Boyd                SO Hilo                              12.62   2 
 15 Jonathon Segovia          SO Keaau                             12.75   3 
 16 Bobby Lum                 FR Hawaii Prep                       12.80   2 
 17 Joey Kailimai             FR Hawaii Prep                       13.07   2 
 18 Taylor Hammond            SO Kamehameha HI                     13.19   2 
 19 Jack Chun                 SO Hilo                              13.24   3 
 20 Konapiliahi Aina          SO Keaau                             13.62   3 
 21 Tristan Haskell           FR Keaau                             13.63   3 
 22 Jordan Pascual            FR Keaau                             14.60   3 
 -- David Alvarez             JR Hilo                                 FS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brett Ebanez              JR Hilo                              24.2h   2   9   
  1 Talon Ota                 SO Keaau                             24.2h   1   9   
  3 Kason Marques             SR Keaau                             25.1h   3   6   
  4 Johnny Chow               SR Keaau                             25.3h   1   3   
  4 Aijah Thompson            SR Keaau                             25.3h   2   3   
  6 Cameron McDaniel          SO Hilo                              25.7h   2   0.50
  6 Warner John Shaw          JR Kamehameha HI                     25.7h   1   0.50
  8 Matthew Shimabukuro       SO Keaau                             26.0h   1 
  8 Taylor Hammond            SO Kamehameha HI                     26.0h   2 
 10 Jack Chun                 SO Hilo                              26.1h   1 
 10 Joseph Aquino Jr          JR Keaau                             26.1h   2 
 12 Sione Holika              FR Hilo                              26.4h   3 
 12 Pablo Marin               JR Hawaii Prep                       26.4h   1 
 12 Malachi Kobayashi         SR Hawaii Prep                       26.4h   2 
 15 Greg Matias               JR Keaau                             27.3h   3 
 16 Tristan Haskell           FR Keaau                             27.8h   3 
 17 Faaaliga Fuiava           FR Hilo                              28.1h   3 
 18 Joey Kailimai             FR Hawaii Prep                       30.0h   2 
 18 Andrew Dawrs              SO Hilo                              30.0h   1 
 20 Jordan Pascual            FR Keaau                             30.4h   3 
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthew Shimabukuro       SO Keaau                             58.77   10   
  2 Alvaro Fernandez Garcia   SO Hawaii Prep                       59.76    8   
  3 Brett Ebanez              JR Hilo                            1:02.97    6   
  4 Andrew Dawrs              SO Hilo                            1:04.66    4   
  5 Isaac Timmons             FR Hilo                            1:10.22    2   
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johann Kuipers            JR Hilo                            2:14.73   10   
  2 Kevin Olsen               SR Keaau                           2:20.73    8   
  3 Wayne Pavao               SR Keaau                           2:21.74    6   
  4 Timon Skinner             FR Hilo                            2:24.98    4   
  5 Rogan Ogawa               JR Kamehameha HI                   2:27.11    2   
  6 James Clubbs              SR Keaau                           2:30.09    1   
  7 Jhun Delle Ventura        JR Keaau                           2:30.82  
  8 Ryan Maka'ala Cruz        FR Kamehameha HI                   2:30.93  
  9 Benjamin Lord             SO Hilo                            2:37.06  
 10 Colton Hill               FR Kamehameha HI                   2:44.03  
 11 Sheldon Cabudol           SO Keaau                           2:45.14  
 12 Kauila Wong Yuen          FR Kamehameha HI                   3:00.40  
 
Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyde Kaneshiro            SR Hilo                            4:36.41   10   
  2 Kevin Olsen               SR Keaau                           4:39.02    8   
  3 Andrew Langtree           JR St Joseph                       4:48.15    6   
  4 Wayne Pavao               SR Keaau                           4:55.13    4   
  5 Hunter Stephen               Hilo                            4:58.36    2   
  6 Johann Kuipers            JR Hilo                            5:02.34    1   
  7 Max Panoff                FR Hilo                            5:03.04  
  8 Jhun Delle Ventura        JR Keaau                           5:07.56  
  9 Theodore DeRego           JR Kamehameha HI                   5:14.01  
 10 Ryan Maka'ala Cruz        FR Kamehameha HI                   5:17.14  
 11 Benjamin Lord             SO Hilo                            5:20.91  
 12 Richard Kerr              SO Hilo                            5:24.70  
 13 James Clubbs              SR Keaau                           5:26.97  
 14 Veon Darren Olson Hatch   SO Keaau                           5:27.14  
 15 Colton Hill               FR Kamehameha HI                   5:27.69  
 16 Robert Talbot             FR Hilo                            5:45.19  
 17 Kauila Wong Yuen          FR Kamehameha HI                   6:01.18  
 18 Nathan Craven             SR Keaau                           6:31.63  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chris Mosch               SR Honokaa                         9:35.30   10   
  2 Tyde Kaneshiro            SR Hilo                           10:23.00    8   
  3 Andrew Langtree           JR St Joseph                      10:24.40    6   
  4 Hunter Stephen               Hilo                           10:43.30    4   
  5 Max Panoff                FR Hilo                           11:06.70    2   
  6 Richard Kerr              SO Hilo                           11:39.70    1   
  7 Theodore DeRego           JR Kamehameha HI                  11:44.90  
  8 Robert Talbot             FR Hilo                           12:34.10  
  9 Kauila Wong Yuen          FR Kamehameha HI                  12:47.00  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Everett McKee             SR Kamehameha HI                     16.1h   10   
  2 Easten Tanimoto           JR Kamehameha HI                     17.5h    8   
  3 Rick Michels              SR Hilo                              18.4h    6   
  4 Torin Kubo                JR Hawaii Prep                       19.2h    4   
 -- Joey Kailimai             FR Hawaii Prep                          FS  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Everett McKee             SR Kamehameha HI                     42.66   10   
  2 Rick Michels              SR Hilo                              46.90    8   
  3 Joey Kailimai             FR Hawaii Prep                       47.61    6   
  4 Warner John Shaw          JR Kamehameha HI                     50.07    4   
  5 Torin Kubo                JR Hawaii Prep                       50.86    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keaau High School                                              45.33   10   
  2 Hilo                                                           46.93    8   
  3 Hawaii Preparatory Academy                                     48.00    6   
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hilo                                                         3:46.2h   10   
  2 Keaau High School                                            3:49.1h    8   
  3 Kamehameha Schools Hawaii                                    4:10.0h    6   
  4 Kamehameha Schools Hawaii  'B'                               4:29.6h  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexander Engdahl         JR Keaau                           5-04.00   10   
  2 Micah Kaaihue             FR Kamehameha HI                   5-02.00    8   
  3 Johnny Vance              SO Keaau                          J5-02.00    6   
  4 Kenny Christie            FR Hawaii Prep                    J5-02.00    4   
  5 Bobby Lum                 FR Hawaii Prep                     5-00.00    2   
  6 Pablo Marin               JR Hawaii Prep                    J5-00.00    1   
 -- Kainoa Kawaha             JR Hilo                                 NH  
 -- David Alvarez             JR Hilo                                 NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Billy Ray                 SR Hilo                           12-00.00   10   
  2 Katon Pestano             SO Hilo                           11-06.00    8   
  3 Johnny Vance              SO Keaau                           9-00.00    6   
  4 Matthew Winters           SO Keaau                          J9-00.00    4   
 -- Greg Matias               JR Keaau                                NH  
 -- Nelson Enos               JR Keaau                                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Everett McKee             SR Kamehameha HI                  21-01.50   10   
  2 Johnny Chow               SR Keaau                          18-03.50    8   
  3 Rihei Grothmann           FR Kamehameha HI                  17-10.75    6   
  4 Kainoa Kawaha             JR Hilo                           17-10.25    4   
  5 Kason Marques             SR Keaau                          17-09.00    2   
  6 Nelson Enos               JR Keaau                          17-08.75    1   
  7 Joseph Aquino Jr          JR Keaau                          16-11.50  
  8 David Alvarez             JR Hilo                           16-07.50  
  9 Bobby Lum                 FR Hawaii Prep                    16-06.75  
 10 Aijah Thompson            SR Keaau                          15-11.00  
 11 Matthew Shimabukuro       SO Keaau                          15-05.00  
 12 Micah Kaaihue             FR Kamehameha HI                  15-01.00  
 12 Konapiliahi Aina          SO Keaau                          15-01.00  
 14 Taylor Hammond            SO Kamehameha HI                  14-09.50  
 -- Jonathon Segovia          SO Keaau                              FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nelson Enos               JR Keaau                          37-01.50   10   
  2 Kainoa Kawaha             JR Hilo                           36-07.25    8   
  3 Rihei Grothmann           FR Kamehameha HI                  35-00.50    6   
  4 Johnny Vance              SO Keaau                          34-10.75    4   
  5 Aijah Thompson            SR Keaau                          33-07.00    2   
  6 Taylor Hammond            SO Kamehameha HI                  31-11.50    1   
 -- Everett McKee             SR Kamehameha HI                        ND  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shane Brostek             JR Hawaii Prep                    52-01.75   10   
  2 Hawk Hanoa                SR Kamehameha HI                  42-11.00    8   
  3 Ha'o Carpenter               Hilo                           42-00.00    6   
  4 Viliami Fahiua            JR Keaau                          40-07.00    4   
  5 Zachary Atagi             JR Hilo                           38-01.50    2   
  6 Spike Boyd                SO Hilo                           34-11.00    1   
  7 Carl Vincent Pasion       SR Keaau                          33-01.50  
  8 Faaaliga Fuiava           FR Hilo                           32-02.50  
  9 Isi Holani                   Hilo                           32-02.00  
 10 Rylee Espaniola           SO Hilo                           30-06.00  
 11 Shawn Hernandez           JR Hilo                           30-05.50  
 12 Cameron McDaniel          SO Hilo                           30-04.00  
 13 Sione Holika              FR Hilo                           28-10.00  
 14 RJ Mercado                JR Keaau                          28-07.00  
 15 Kawai Ronia               FR Keaau                          27-07.00  
 16 Tyago Mercado             FR Keaau                          26-08.25  
 17 John Funaki               FR Hilo                           26-03.75  
 18 Alokoa Lowery             SO Hilo                           26-02.50  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shane Brostek             JR Hawaii Prep                      147-04   10   
  2 Hawk Hanoa                SR Kamehameha HI                    123-06    8   
  3 Cole Carpenter            SR Hilo                             108-01    6   
  4 Zachary Atagi             JR Hilo                             104-01    4   
  5 Tarikeni Holani           FR Hilo                             101-06    2   
  6 Carl Vincent Pasion       SR Keaau                             90-10    1   
  7 Viliami Fahiua            JR Keaau                             88-00  
  8 RJ Mercado                JR Keaau                             86-10  
  9 Rylee Espaniola           SO Hilo                              83-03  
 10 Isaia Fuiava              SR Hilo                              82-09  
 11 Faaaliga Fuiava           FR Hilo                              80-00  
 12 John Funaki               FR Hilo                              79-03  
 13 Shawn Hernandez           JR Hilo                              78-02  
 14 Sione Holika              FR Hilo                              77-01  
 15 Cameron McDaniel          SO Hilo                              73-11  
 16 Tyago Mercado             FR Keaau                             73-08  
 17 Alokoa Lowery             SO Hilo                              71-06  
 18 Kainoa Kawaha             JR Hilo                              63-08  
 -- Spike Boyd                SO Hilo                                 ND  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Hilo                       178        2) Keaau High School         100   
    3) Hawaii Preparatory Academy  62        3) Kamehameha Schools Hawaii  62   
    5) Ka'u High School            43                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Keaau High School          157        2) Hilo                      148.50
    3) Kamehameha Schools Hawaii   93.50     4) Hawaii Preparatory Academ  53   
    5) Saint Joseph                12        6) Honoka'a                   10   

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

 

Become a fan on facebook

Photos on flickr

Stock Quotes

NASDAQ4452.792  chart+69.945
S&P 5001950.82  chart+23.71
^NYA10519.28  chart+113.47
^TNX2.275  chart+0.046
AAPL104.83  chart+1.84
FB80.04  chart+1.67
GOOG543.98  chart+11.27
INTC32.69  chart+0.42
MSFT45.02  chart+0.64
ORCL38.23  chart+0.59
QCOM75.14  chart+0.84
ALEX38.10  chart+1.75
BOH56.26  chart+0.66
BRN2.592  chart+0.0555
BYD10.29  chart+0.28
CAGU0.22  chart0.00
CPF18.02  chart+0.02
CYAN4.77  chart+0.04
HA15.78  chart+0.26
HCOM26.84  chart+0.81
HE27.25  chart-0.08
MLP6.16  chart+0.06
MRPI0.0005  chart+0.0001
NNUT0.00  chartN/A
PLFF0.038  chart0.00
TBNK21.31  chart+0.04
TSO65.29  chart+0.40
Oct 23, 2014 / 5:15 pm
ad

 

ad

 

Quantcast