Categorized | Sports, Track & Field

Seven isle students earn state track titles

Seven isle students earn state track titles

Congratulations to the Big Island’s newest state champions crowned over the weekend at the HHSAA State Track and Field Championships on Oahu!

* Girls Discus Throw: Kaopuanani Sutton, Kamehameha Schools – Big Island
* Boys Triple Jump: Jacob Edwards, Ka‘u
* Girls Triple Jump: Kuuipo Nakoa, Hawaii Preparatory Academy
* Boys High Jump: Kelson Kawai, Kohala
* Boys 110 Meter Hurdles: Jacob Edwards, Ka‘u
* Girls 300 Meter Hurdles: Kuuipo Nakoa, Hawaii Preparatory Academy
* Boys 300 Meter Hurdles: Jacob Edwards, Ka‘u

HHSAA State Track and Field Championships - 5/14/2010
Sponsored by Island Movers
Kamehameha School - Kapalama Campus
Team Rankings - Through Event 32

Female Team Scores
Place School                                          Points
===================================================================
 1 Punahou School Girls               PSCG             95
 2 Radford High School                RAD              63
 3 Kahuku High School                 KAHU             50
 4 Hawaii Preparatory Academy         HPA              37
 5 Seabury Hall                       SEA              30
 6 Iolani School Girls                IOLG             21
 7 Kamehameha Girls Kapalama          KSG              19
 8 Baldwin High School                BALD             16
 8 Kamehameha Big Island              KSH              16
10 Maui High School                   MAUI             15.5
11 Chrisitian Academy                 CA               14
11 Kaimuki High School                KAIM             14
13 Mililani High School               MILI             13.5
14 Moanalua High School               MOAN             10
14 Farrington High School             FARR             10
14 Kauai High School                  KAUA             10
17 Waiakea High School                WAIA              9
18 St. Francis School                 STF               8
18 Kapolei High School                KAPO              8
20 Hawaii Baptiste Academy            HBA               6
20 Molokai High School                MOLO              6
20 Kalani High School                 KAL               6
23 Konawaena High School              KONA              4
24 Waimea High School                 WAIM              3
25 Kamehameha Maui                    KSM               2
25 Waianae High School                WAIN              2
25 Kea'au High School                 KEA               2
25 Hilo High School                   HILO              2
25 Honokaa High School                HONO              2
30 Sacred Hearts Academy Jv/V         SHA               1
30 Kailua High School                 KAIL              1

Male Team Scores
Place School                                          Points
===================================================================
 1 Punahou School                     PSCB             70
 2 Kamehameha Boys Kapalama           KSBV          66.3333
 3 Waimea High School                 WAIM             34
 4 Ka'u High School                   KAU              31
 5 St. Louis School                   STL              29
 6 Kamehameha Big Island              KSH           26.3333
 7 Aiea High School                   AIEA             24
 8 Kaiser High School                 KAIS             22
 9 Mililani High School               MILI             20
 9 Island School                      ISLD             20
11 Moanalua High School               MOAN             16
12 Maui High School                   MAUI             12
12 Mid-Pacific Institute              MPI              12
14 Radford High School                RAD              11
15 Kohala HighSchool                  KOH              10
15 Hawaii Preparatory Academy         HPA              10
15 St. Anthony's High School          STA              10
15 Word of Life Academy               WOL              10
19 Anuenue High School                ANUE              8
19 Roosevelt High School              ROOS              8
19 Iolani School Boys                 IOLB              8
22 McKinley High School               MCK               7
23 Castle High School                 CAST              6
23 Kalaheo High School                KALH              6
25 Baldwin High School                BALD              5
26 Campbell High School               CAMP          3.33333
27 Damien Memorial                    DAM               2
27 Kea'au High School                 KEA               2
27 Waiakea High School                WAIA              2
30 Waianae High School                WAIN              1
30 Waipahu High School                WAIP              1
30 Kamehameha Maui                    KSM               1
30 Honokaa High School                HONO              1
30 Leilehua High School               LEI               1

INDIVIDUAL RESULTS
HHSAA State Track and Field Championships - 5/14/2010
Sponsored by Island Movers
Kamehameha School - Kapalama Campus
Results

Event 1  Boys Discus Throw
================================================================
Meet Record: * 186-00  2003        Jerrod Avegalio, Kahuku
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Kaiwi Crabb               SR Punahou                 167-10q
 2 Lawrence Lagafuaina       10 Aiea                    160-09q
 3 Richard Landford          JR Word of Life            158-10q
 4 Kody Lilo                 SR Damien                  153-07q
 5 Leo`o Tanielu                Waianae                 152-11q
 6 Laau Kent                 12 Kaimuki                 150-01q
 7 Shane Brostek             SO Hawaii Prep             148-03q
 8 Tamaomitamitaga Fiaseu    JR Radford                 147-10q
 9 Shayne Willis             12 KS - Kapalama           147-07
10 Kevin Marshall Adkisson      Warriors                144-05
11 Charles Tuuau                Leilehua                143-03
12 Jake Jordan                  Kealakehe               142-11
13 John Asuncion                Maui High               139-07
14 Boyd Crowell              JR Kailua                  138-03
15 Kamea Kahiapo             JR Anuenue                 135-08
16 Lopeti Fonokalafi         10 Kaimuki                 132-06
17 Michael Kahoekapu-Cruz       Kauai High              132-05
18 David Kekuewa             SR KS - Big Island         130-11
19 Landon Aano               12 KS - Kapalama           129-04
20 Lake Kaai                 11 KS - Kapalama           129-02
21 Keane Hosaka                 Leilehua                128-04
22 Pasoni Tasini                Baldwin                 121-07
-- Scot Sasan                SR Kauai High                FOUL
-- Siaosi Halaapiapi         10 Kaimuki                   FOUL
-- Max Tave                  JR Punahou                   FOUL
-- Paulay Asiata             JR Word of Life              FOUL

Event 1  Boys Discus Throw
================================================================
Meet Record: * 186-00  2003        Jerrod Avegalio, Kahuku
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Kaiwi Crabb               SR Punahou                 167-10
2 Lawrence Lagafuaina       10 Aiea                    160-09
3 Richard Landford          JR Word of Life            158-10
4 Shane Brostek             SO Hawaii Prep             154-00
5 Kody Lilo                 SR Damien                  153-07
6 Leo`o Tanielu                Waianae                 152-11
7 Laau Kent                 12 Kaimuki                 152-07
8 Tamaomitamitaga Fiaseu    JR Radford                 147-10

Event 2  Girls Discus Throw
================================================================
Meet Record: * 160-03  1982        Joan Gago, Campbell
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Kaopuanani Sutton            KS - Big Island         134-04q
 2 Heaven Lee Tanuvasa       JR Kalani                  121-06q
 3 Nalia Tafua                  Kahuku                  113-10q
 4 Paulina Sapatu            JR Radford                 111-09q
 5 Taisha-Ann Santiago       SR KS - Kapalama           111-07q
 6 Kaimilani Zablan          JR KS - Kapalama           111-01q
 7 Vaioleti Mikaele          12 Kaimuki                 110-07q
 8 Deborah Darlington        SR Radford                 108-11q
 9 Lisa Chur                    Baldwin                 108-03
10 Charlinda Ioane           10 Kapolei                 106-09
11 Joshlyn Noga              11 Kahuku                  105-11
12 JoDean Crowell            JR Kailua                  105-04
13 Ellena Curlee             SO Radford                 102-10
14 Charlee Ioane             12 Kapolei                 101-00
15 Jacquelyn Kaio-Goo           Kea'au                   99-09
16 Kyleigh Lilo              FR Farrington               98-10
17 Jessi Bista                  KS - Maui                98-05
18 Diondra Gomes                KS - Maui                98-04
19 Kapuaonaona Roback        SR KS - Kapalama            97-02
20 Linda Sunia                  Hilo High                96-00
21 Alyssa Kano               SR Iolani Girls             95-03
22 Faasegi Nansen               Waianae                  94-00
23 Janna Urakami                Waiakea                  86-11
24 Emalata Maka              SO Sacred Hearts Ac         85-03
-- Nele Gaisoa               SR Kailua                    FOUL
-- Uila Ahosivi Langi           Kauai High                FOUL

Event 2  Girls Discus Throw
================================================================
Meet Record: * 160-03  1982        Joan Gago, Campbell
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Kaopuanani Sutton            KS - Big Island         134-04
2 Vaioleti Mikaele          12 Kaimuki                 132-02
3 Heaven Lee Tanuvasa       JR Kalani                  121-06
4 Nalia Tafua                  Kahuku                  113-10
5 Paulina Sapatu            JR Radford                 111-09
6 Taisha-Ann Santiago       SR KS - Kapalama           111-07
7 Kaimilani Zablan          JR KS - Kapalama           111-01
8 Deborah Darlington        SR Radford                 110-09

Event 3  Girls Shot Put
================================================================
Meet Record: * 44-03  1985        Sarah Bryant, Kaiser
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Monlisa Mariko               Farrington            38-11.00q
 2 Vaioleti Mikaele          12 Kaimuki               38-03.75q
 3 Joshlyn Noga              11 Kahuku                38-02.75q
 4 Kaimilani Zablan          JR KS - Kapalama         38-02.00q
 5 Hailey Maeda              JR Punahou Girls         38-01.25q
 6 Brianna Vargas-Hafoka        KS - Maui             35-11.75q
 7 Heaven Lee Tanuvasa       JR Kalani                35-03.50q
 8 Kyleigh Lilo              FR Farrington            34-11.25q
 9 Kaopuanani Sutton            KS - Big Island       34-09.50
10 Nalia Tafua                  Kahuku                33-09.50
11 Jacquelyn Kaio-Goo           Kea'au                33-01.00
12 Anissa Haina              SR Iolani Girls          33-00.00
13 Deborah Darlington        SR Radford               32-09.25
14 Elaine Naulu              SR Word of Life          32-04.00
14 Charlinda Ioane           10 Kapolei               32-04.00
16 Uila Ahosivi Langi           Kauai High            32-01.00
17 Linda Sunia                  Hilo High             31-11.75
18 Nele Gaisoa               SR Kailua                31-07.00
19 Lisa Chur                    Baldwin               30-11.00
20 Cassie Ernst                 Campbell              29-10.00
21 Kehau Achiu                  Campbell              28-06.00
-- Paulina Sapatu            JR Radford                   FOUL

Event 3  Girls Shot Put
================================================================
Meet Record: * 44-03  1985        Sarah Bryant, Kaiser
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Monlisa Mariko               Farrington            38-11.00
2 Kaimilani Zablan          JR KS - Kapalama         38-10.00
3 Vaioleti Mikaele          12 Kaimuki               38-04.75
4 Joshlyn Noga              11 Kahuku                38-02.75
5 Hailey Maeda              JR Punahou Girls         38-01.25
6 Brianna Vargas-Hafoka        KS - Maui             36-03.00
7 Heaven Lee Tanuvasa       JR Kalani                35-03.50
8 Kyleigh Lilo              FR Farrington            34-11.25

Event 4  Boys Shot Put
================================================================
Meet Record: * 59-08.75  1997        Kaione Crabb, Punahou
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Lawrence Lagafuaina       10 Aiea                  56-04.00q
 2 Lake Kaai                 11 KS - Kapalama         50-09.00q
 3 Shane Brostek             SO Hawaii Prep           49-05.50q
 4 Richard Landford          JR Word of Life          48-09.00q
 5 Cameron Baron             12 KS - Kapalama         48-00.50q
 6 Pasoni Tasini                Baldwin               47-05.50q
 7 Tonga Takai               SR Damien                47-02.75q
 8 David Kekuewa             SR KS - Big Island       46-01.50q
 9 Brandon Marfil            12 KS - Kapalama         45-11.00
10 Ilalio Sio                JR Aiea                  45-04.00
11 Leo`o Tanielu                Waianae               45-03.25
12 Hawk Hanoa                JR KS - Big Island       44-09.75
13 Elika Laloulu                Maui High             44-08.75
14 John Asuncion                Maui High             43-02.75
15 Fale Faatoafe             SO Aiea                  43-01.25
16 Laau Kent                 12 Kaimuki               42-07.00
17 Kelii Vidal               JR Damien                41-01.75
-- Charles Tuuau                Leilehua                  FOUL
-- Scot Sasan                SR Kauai High                FOUL
-- Dathan Toribio               Kea'au                    FOUL
-- Asten Koki                JR Roosevelt                 FOUL

Event 4  Boys Shot Put
================================================================
Meet Record: * 59-08.75  1997        Kaione Crabb, Punahou
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Lawrence Lagafuaina       10 Aiea                  56-04.00
2 Lake Kaai                 11 KS - Kapalama         51-08.00
3 Shane Brostek             SO Hawaii Prep           49-05.50
4 Richard Landford          JR Word of Life          48-09.00
5 Cameron Baron             12 KS - Kapalama         48-00.50
6 Pasoni Tasini                Baldwin               47-05.50
7 Tonga Takai               SR Damien                47-02.75
8 David Kekuewa             SR KS - Big Island       46-01.50

Event 5  Boys Long Jump
=====================================================================
Meet Record: * 23-08  2009        Trevor Mau, St. Louis
Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
 1 Torrey Santiago           SR Menehune              22-04.25q  NWI
 2 Wave Ryder                12 KS - Kapalama         22-00.00q  NWI
 3 Essaye Villaver           SR Moanalua              21-10.00q  NWI
 4 Kaenen Akau               SO KS - Big Island       21-09.00q  NWI
 5 Manta Dircks              SR KS - Big Island       21-07.00q  NWI
 6 Jacob Edwards             SR Ka'u                  21-04.00q  NWI
 7 Traylynn McCullar         FR St. Louis             21-01.25q  NWI
 8 Scotland Smith            SO Farrington            20-11.50q  NWI
 9 Keanu Haina               11 KS - Kapalama         20-11.00   NWI
10 Brian Suite               SR Punahou               20-10.00   NWI
11 Christian Aragosa         JR Pearl City            20-06.25   NWI
11 Tim Kamana                SO Punahou               20-06.25   NWI
11 Malcolm Carter            SR Menehune              20-06.25   NWI
14 Matt Parrish              JR Punahou               20-05.75   NWI
15 Micheal Sellers              Campbell              20-05.00   NWI
16 Rocky Lominario              Kealakehe             20-04.25   NWI
17 Halaapiapi Manufekai         Waianae               20-00.00   NWI
18 Justice Sarcedo           11 Kaimuki               19-10.75   NWI
18 Andrew Fernandez             Maui High             19-10.75   NWI
20 Matthew Blakeley          SR Moanalua              19-09.00   NWI
21 Mana Akagi                   Leilehua              19-08.00   NWI
22 Jeffrey Kawahara          JR Iolani Boys           19-02.25   NWI
22 Alika Kaopua                 Ka'u                  19-02.25   NWI
-- Devin Jenkins             10 Kapolei                     ND   NWI
-- John Vergara                 Baldwin                     ND   NWI
-- Nehoa Akina                  Kahuku                    FOUL   NWI

Event 5  Boys Long Jump
=====================================================================
Meet Record: * 23-08  2009        Trevor Mau, St. Louis
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Torrey Santiago           SR Menehune              22-05.00   NWI
2 Wave Ryder                12 KS - Kapalama         22-00.00   NWI
3 Essaye Villaver           SR Moanalua              21-10.00   NWI
4 Kaenen Akau               SO KS - Big Island       21-09.00   NWI
5 Manta Dircks              SR KS - Big Island       21-07.25   NWI
6 Jacob Edwards             SR Ka'u                  21-04.00   NWI
7 Traylynn McCullar         FR St. Louis             21-01.25   NWI
8 Scotland Smith            SO Farrington            20-11.50   NWI

Event 6  Girls Long Jump
=====================================================================
Meet Record: * 19-02.50  1979        Shari Fox, Leilehua
Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
 1 Zhane Santiago            11 Kahuku                17-05.50q  NWI
 2 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep           17-04.50q  NWI
 3 Alyssa Pang               SR Iolani Girls          16-08.50q  NWI
 4 Victoria Evans-Bautista   JR KS - Big Island       16-07.00q  NWI
 5 Alyshia Cummings          12 Kahuku                16-05.00q  NWI
 6 Whitney Thomas            SR KS - Kapalama         16-00.75q  NWI
 7 Christine Tsai            SO Punahou Girls         16-00.00q  NWI
 8 Kayla Taulapapa            9 Kahuku                15-11.50q  NWI
 9 Shawna Kinilau            SR KS - Kapalama        J15-11.50   NWI
10 Amber Camody              SO Mililani              15-10.75   NWI
11 Courtney King             SO Punahou Girls         15-09.25   NWI
12 Faith Zerba               SR Word of Life          15-09.00   NWI
13 Kayla Kirk                SO Sacred Hearts Ac      15-06.50   NWI
14 Heather Schulz            JR Aiea                  15-06.25   NWI
15 Makana Pundyke               KS - Maui             15-05.75   NWI
16 Diamond Carter            10 Kapolei               15-04.75   NWI
17 Ashley Wendt                 KS - Maui             15-04.50   NWI
18 Ashlee Asada              SO Iolani Girls          15-03.00   NWI
19 Charmaine Wan             SR Iolani Girls          15-02.00   NWI
20 Kelli Aken-Pagdilao       SR KS - Kapalama         15-01.00   NWI
21 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua              14-06.00   NWI
22 Kristie Henry                Kauai High            14-05.75   NWI
-- Anjellica Amian           10 Kapolei                     ND   NWI
-- Kainoa Naihe                 Kauai High                  ND   NWI
-- Tyler Whitener            FR Radford                     ND   NWI
-- Courtney Senas               Mililani                    ND   NWI

Event 6  Girls Long Jump
=====================================================================
Meet Record: * 19-02.50  1979        Shari Fox, Leilehua
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Zhane Santiago            11 Kahuku                17-11.50   NWI
2 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep           17-04.50   NWI
3 Victoria Evans-Bautista   JR KS - Big Island       16-09.75   NWI
4 Alyssa Pang               SR Iolani Girls          16-08.50   NWI
5 Kayla Taulapapa            9 Kahuku                16-05.75   NWI
6 Alyshia Cummings          12 Kahuku                16-05.00   NWI
7 Whitney Thomas            SR KS - Kapalama         16-02.00   NWI
8 Christine Tsai            SO Punahou Girls         16-00.00   NWI

Event 7  Boys Triple Jump
=====================================================================
Meet Record: * 48-01  1986        Larry Khan-Smith, Campbell
Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
 1 Jacob Edwards             SR Ka'u                  45-06.25q  NWI
 2 Traylynn McCullar         FR St. Louis             45-02.75q  NWI
 3 Essaye Villaver           SR Moanalua              44-10.00q  NWI
 4 Joshua Gante              JR Anuenue               44-06.00q  NWI
 5 Mana Akagi                   Leilehua              43-06.50q  NWI
 6 Torrey Santiago           SR Menehune              43-02.50q  NWI
 7 Manta Dircks              SR KS - Big Island       43-02.00q  NWI
 8 Malcolm Carter            SR Menehune              42-11.25q  NWI
 9 Keanu Haina               11 KS - Kapalama         42-07.25   NWI
10 Wave Ryder                12 KS - Kapalama         42-01.50   NWI
11 Justice Sarcedo           11 Kaimuki               41-09.75   NWI
12 Sage Kaka                    Kahuku                41-08.75   NWI
13 Ryand-Michael Cardona     SR Pearl City            41-08.00   NWI
14 Chase Tamashiro           JR Punahou               41-07.00   NWI
15 Andrew Fernandez             Maui High             41-06.25   NWI
16 Matt Parrish              JR Punahou               41-04.75   NWI
17 Punga Vea                    Kahuku                41-02.25   NWI
18 Darren Taylor                Warriors              41-00.25   NWI
19 Christian Aragosa         JR Pearl City            40-09.00   NWI
20 Matthew Blakeley          SR Moanalua              40-06.00   NWI
21 Halaapiapi Manufekai         Waianae               40-02.75   NWI
22 Ethan Chan                SR Punahou               40-02.25   NWI
23 Zachary Yabes                Kahuku                40-02.00   NWI
24 Cameron Calistro             Hilo High             40-00.50   NWI
-- Kaipo Pale                JR Roosevelt                   ND   NWI
-- Damien Packer                Kea'au                      ND   NWI

Event 7  Boys Triple Jump
=====================================================================
Meet Record: * 48-01  1986        Larry Khan-Smith, Campbell
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Jacob Edwards             SR Ka'u                  45-06.25   NWI
2 Joshua Gante              JR Anuenue               45-05.00   NWI
3 Traylynn McCullar         FR St. Louis             45-02.75   NWI
4 Essaye Villaver           SR Moanalua              45-00.75   NWI
5 Manta Dircks              SR KS - Big Island       44-11.50   NWI
6 Mana Akagi                   Leilehua              43-06.50   NWI
7 Torrey Santiago           SR Menehune              43-02.50   NWI
8 Malcolm Carter            SR Menehune              42-11.25   NWI

Event 8  Girls Triple Jump
=====================================================================
Meet Record: * 38-06.50  2006        Samantha Cabreros, Punahou
Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
 1 Zhane Santiago            11 Kahuku                36-07.75q  NWI
 2 Christine Tsai            SO Punahou Girls         35-01.50q  NWI
 3 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep           34-11.75q  NWI
 4 Jahndy Muliagatele Marin     Waianae               34-05.75q  NWI
 5 Amber Camody              SO Mililani              34-04.00q  NWI
 6 Reanna Javinar               Kauai High            34-00.25q  NWI
 7 Sharee Acosta             JR Moanalua              33-11.50q  NWI
 8 Kacie Won                 SO Punahou Girls         33-11.00q  NWI
 9 Marie Moriwake            FR Mid-Pacific           33-09.75   NWI
10 Malia Ma                  JR Iolani Girls          33-08.75   NWI
11 Kaeli Patton              JR Radford               33-05.75   NWI
12 Heather Schulz            JR Aiea                  33-05.25   NWI
13 Faith Zerba               SR Word of Life          33-03.75   NWI
14 Leina Lunasco             SO Mililani              33-03.50   NWI
15 Alyshia Cummings          12 Kahuku                33-02.00   NWI
16 Kim Roy                   JR Iolani Girls          32-10.50   NWI
17 Amber-Lei Madriaga           Baldwin               32-00.25   NWI
18 Ashlee Asada              SO Iolani Girls          31-09.75   NWI
19 Diamond Carter            10 Kapolei               31-08.00   NWI
20 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua              31-05.50   NWI
21 Chrsitina Imada              Baldwin               30-09.00   NWI
22 Shawna Kinilau            SR KS - Kapalama         30-03.50   NWI
-- Kayla Taulapapa            9 Kahuku                      ND   NWI
-- Kawehi Louis Diamond         Kauai High                  ND   NWI
-- Victoria Evans-Bautista   JR KS - Big Island             ND   NWI
-- Courtney Senas               Mililani                    ND   NWI

Event 8  Girls Triple Jump
=====================================================================
Meet Record: * 38-06.50  2006        Samantha Cabreros, Punahou
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep           36-08.25   NWI
2 Zhane Santiago            11 Kahuku                36-07.75   NWI
3 Sharee Acosta             JR Moanalua              35-02.00   NWI
4 Christine Tsai            SO Punahou Girls         35-01.50   NWI
5 Jahndy Muliagatele Marin     Waianae               34-05.75   NWI
6 Amber Camody              SO Mililani              34-04.00   NWI
7 Reanna Javinar               Kauai High            34-00.25   NWI
8 Kacie Won                 SO Punahou Girls         33-11.00   NWI

Event 9  Girls High Jump
================================================================
Meet Record: * 5-05.50  1999        Natasha Kai, Kahuku
Name                    Year School                  Finals
================================================================
 1 Kaeli Patton              JR Radford                5-02.00
 2 Erika Cushnie                Waiakea               J5-02.00
 3 Abbigale Adolpho             Molokai               J5-02.00
 4 Cheyla Vega                  Maui High             J5-02.00
 5 Savannah Marrotte         SO KS - Kapalama          5-00.00
 6 Mindy Campbell               Hawaii Prep           J5-00.00
 7 Lauren Levensen           SO HBA                   J5-00.00
 8 Christine Tsai            SO Punahou Girls         J5-00.00
 9 Abby McKoy                SR Mililani               4-10.00
10 Leimaile Barrett          JR KS - Kapalama         J4-10.00
10 Laura Essenberg           JR Moanalua              J4-10.00
10 Siena Simmons             SO Iolani Girls          J4-10.00
10 Boone Saunders            JR Punahou Girls         J4-10.00
-- Joanna Christenson        FR KS - Kapalama               NH
-- Victoria Evans-Bautista   JR KS - Big Island             NH
-- Alyssa Endo               SO Punahou Girls               NH
-- Pamela Lynn                  Hawaii Prep                 NH
-- Sheyenne Machida             Maui High                   NH
-- Randi Estrada                Kea'au                      NH
-- Anjellica Amian           10 Kapolei                     NH
-- Ariana Ondo               12 Kaiser                      NH
-- Michaela Bitanga             Kaiser                      NH
-- Sharee Acosta             JR Moanalua                    NH

Event 10  Boys High Jump
================================================================
Meet Record: *  6-09  1998        Kris Cuaresma-Primm, Mid-Pacific Institute
Name                    Year School                  Finals
================================================================
 1 Kelson Kawai                 Kohala                 6-06.00
 2 Andrew Longboy            SR Mililani               6-04.00
 3 Zachary Lovelace          12 Kalaheo                6-02.00
 4 Micheal Sellers              Campbell               6-00.00
 4 Manta Dircks              SR KS - Big Island        6-00.00
 4 Brad-George Gaison         9 KS - Kapalama          6-00.00
 7 Ryan Wilcox                  King Kekaulike        J6-00.00
 8 Ethan Meikle                 Kohala                J6-00.00
 9 Andrew Fernandez             Maui High             J6-00.00
10 Cozia Chapman             JR Roosevelt              5-10.00
10 Elijah Lagafuina          JR Mililani               5-10.00
10 Keolapauole Bradley       11 KS - Kapalama          5-10.00
10 Ervan Jean Pierre         JR Mililani               5-10.00
10 Charlton Tang             10 KS - Kapalama          5-10.00
10 Logan Domingo                Island School          5-10.00
10 Mark Thayer                  St. Anthony's          5-10.00
10 Eric Lum                  JR Kailua                 5-10.00
10 Kaipo Pale                JR Roosevelt              5-10.00
19 George Twigg-Smith           Hawaii Prep            5-08.00
-- Kainoa Crum               SR KS - Big Island             NH
-- Treston Brede                Warriors                    NH
-- Kaeo Alano                   Waianae                     NH
-- Ka'u Eggers                  Kea'au                      NH
-- Richard Ugalde               Waipahu                     NH
-- OJ Haugen                 JR Punahou                     NH
-- Cliff Eriksson               Kea'au                      NH

Event 11  Girls Pole Vault
================================================================
Meet Record: * 11-04  2003        Chun Mei Nickles, Mililani
Name                    Year School                  Finals
================================================================
 1 Kristine Felix               Baldwin               11-08.00*
 2 Regan Balmoja             SR Punahou Girls         10-00.00
 3 Amber Kozaki                 Baldwin                9-06.00
 4 Taylor Moss               SO KS - Kapalama         J9-06.00
 5 Shina Chung                  Hilo High             J9-06.00
 6 Sheyenne Machida             Maui High              9-00.00
 6 Courtney Terashima        SO Mililani               9-00.00
 8 Chantel Charkas              Lahainaluna           J9-00.00
 8 Tasia Cabigas                Waipahu               J9-00.00
 8 Alyssa Pang               SR Iolani Girls          J9-00.00
11 Kylie Tao                 SR Mililani               8-06.00
11 Sydney Budde                 Hawaii Prep            8-06.00
13 Kimi Nishihara            JR Mililani               8-00.00
13 Hannah Wong               JR Punahou Girls          8-00.00
13 Alyssa Lehua McGuire      FR KS - Big Island        8-00.00
13 Jahsana Banks             10 Kahuku                 8-00.00
13 Kaysea Hashizaki             King Kekaulike         8-00.00
13 Jennifer Arao             FR Waianae                8-00.00
19 Klana Yamat                  Lahainaluna            7-06.00
19 Breanna Landry            JR Punahou Girls          7-06.00
19 Kayla Grimmett            SO Radford                7-06.00
19 Taylor Black              FR Radford                7-06.00
-- April Arakaki             JR Roosevelt                   NH
-- Kaylee Rapoza                Hilo High                   NH

Event 12  Boys Pole Vault
================================================================
Meet Record: * 15-03  1997        Bubba Maclean, St. Anthony
Name                    Year School                  Finals
================================================================
 1 Ethan Kim                    St. Anthony's         14-03.00
 2 Eric Roth                 SR Mililani              13-06.00
 3 Thomas Loui               SR Punahou              J13-06.00
 4 Keolapauole Bradley       11 KS - Kapalama        J13-06.00
 5 Colin Hong                JR Punahou               13-00.00
 6 Tony Genco                JR Iolani Boys          J13-00.00
 7 Troy Conant               SR Iolani Boys           12-06.00
 7 Anthony Forsythe          12 KS - Kapalama         12-06.00
 7 Isaac DeRego              SR KS - Big Island       12-06.00
 7 Garett Rundle                Maui High             12-06.00
11 Chaney Kohashi            SR Roosevelt            J12-06.00
12 Bryson Kam                JR Punahou              J12-06.00
13 Max Shimamoto             SR KS - Big Island       12-00.00
13 Steven Velligas           12 KS - Kapalama         12-00.00
13 Jouvet Apostol               Waipahu               12-00.00
13 Dieon Kaalakea               Baldwin               12-00.00
13 Mark Thayer                  St. Anthony's         12-00.00
13 Billy Ray                    Hilo High             12-00.00
13 Lucas Zarro                  Kihei Charter         12-00.00
20 Ikaika Vivas              SR KS - Big Island       11-06.00
20 Cameron Cruz                 Maui High             11-06.00
-- Ikaika Quarre                Maui High                   NH
-- Auriel Rickard            JR Iolani Boys                 NH
-- Richard Moylan               Christian Libert            NH

Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
Meet Record: * 14.85  2000        Vera Sims, Mililani
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Zhane Santiago            11 Kahuku                   14.92Q  1.1  1
 2 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep              15.22Q -1.3  2
 3 Kawehi Louis Diamond         Kauai High               16.10Q -2.0  3
 4 Abrianna Johnson-Edwards  FR Iolani Girls             15.98Q  1.1  1
 5 Jayme Jacinto             JR Menehune                 16.16Q -1.3  2
 6 Kamalani Keomaka             KS - Maui                16.22Q -2.0  3
 7 Luana Scheer              12 Kapolei                  16.18q -1.3  2
 8 Vielkis Alvarez              Leilehua                 16.89q  1.1  1
 9 Kimberly Liberato            Kauai High               16.98  -1.3  2
10 Lana Queen                   Hawaii Prep              17.07  -2.0  3
11 Alyssa-Rae Mita           SR Punahou Girls            17.08  -1.3  2
12 Jonina Abell                 Waianae                  17.13  -2.0  3
13 Jenna Louie               SR Punahou Girls            17.21   1.1  1
14 Jin Ru Schiller           12 Kaiser                   17.43  -2.0  3
15 Kylie Sakamoto            JR Mililani                 17.54   1.1  1
16 Angie Argel               JR Farrington               17.55   1.1  1
17 Jessica Aponte            SO Radford                  17.72  -1.3  2
18 Taylor Dugan                 Baldwin                  17.93  -2.0  3
19 Lindsey Kaawaloa          FR Waianae                  18.05  -1.3  2
20 Jennifer Alakai              Baldwin                  20.25   1.1  1

Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
=====================================================================
Meet Record: * 14.85  2000        Vera Sims, Mililani
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Zhane Santiago            11 Kahuku                   14.71* -2.5
2 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep              15.23  -2.5
3 Kawehi Louis Diamond         Kauai High               15.71  -2.5
4 Abrianna Johnson-Edwards  FR Iolani Girls             16.04  -2.5
5 Luana Scheer              12 Kapolei                  16.04  -2.5
6 Jayme Jacinto             JR Menehune                 16.07  -2.5
7 Vielkis Alvarez              Leilehua                 16.75  -2.5
-- Kamalani Keomaka             KS - Maui                   DQ  -2.5  False Start

Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
Meet Record: * 14.34  1986        David Maeva, Kamehameha High School
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     15.07Q -2.1  1
 2 Daniel Wagner             JR Mid-Pacific              15.44Q -2.5  3
 3 Matthew Mitravich         12 KS - Kapalama            15.70Q -1.8  2
 4 Francis Blas III          SR KS - Big Island          15.87Q -1.8  4
 5 Mikel Morita              12 KS - Kapalama            15.69q -2.1  1
 6 Duke Bukoski              JR St. Louis                15.91q -1.8  2
 7 Aaron Saragena            FR Waianae                  15.92q -1.8  2
 8 Matt Feeley               JR Punahou                  15.98q -1.8  4  15.972
 9 Victor Hurley                Maui High                15.98  -2.5  3  15.980
10 Jonathan Dinong              Waianae                  16.00  -2.5  3
11 Aaron Cox                    Waipahu                  16.07  -1.8  4
12 Jon Woo                   JR Punahou                  16.13  -2.5  3
13 Matthew Kitiona           SR Radford                  16.19  -1.8  4
14 Kevin Acasio              SO Radford                  16.23  -2.5  3
15 Everett McKee             JR KS - Big Island          16.23  -1.8  2
16 Kina Malafu                  Baldwin                  16.31  -2.1  1
17 Anthony Lockett           JR Moanalua                 16.45  -1.8  2
18 Damien Packer                Kea'au                   16.70  -2.5  3
19 Tayler Tanaka             JR Moanalua                 16.85  -2.1  1
20 David Peterson               Leilehua                 16.96  -2.1  1
21 Nelson Acosta             SR Menehune                 17.11  -2.1  1
22 Eli Ferreira                 KS - Maui                17.13  -1.8  4
23 Cameron Calistro             Hilo High                17.25  -1.8  4
24 Cory Fernandez               Baldwin                  17.42  -1.8  2
25 Justin Kim                JR Iolani Boys              17.44  -2.1  1
-- Darren Acoba                 Kauai High                  DQ  -1.8  2

Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
=====================================================================
Meet Record: * 14.34  1986        David Maeva, Kamehameha High School
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     15.02  -2.4
2 Matt Feeley               JR Punahou                  15.59  -2.4
3 Francis Blas III          SR KS - Big Island          15.78  -2.4
4 Daniel Wagner             JR Mid-Pacific              15.82  -2.4
5 Mikel Morita              12 KS - Kapalama            15.83  -2.4
6 Duke Bukoski              JR St. Louis                15.88  -2.4  15.871
7 Matthew Mitravich         12 KS - Kapalama            15.88  -2.4  15.876
8 Aaron Saragena            FR Waianae                  16.26  -2.4

Event 15  Girls 100 Meter Dash
========================================================================
Meet Record: * 12.25  2005        June-Ann Lusk, Baldwin
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Ashley Satterwhite        SR Punahou Girls            12.98Q -4.1  1
 2 Alana Seabury                Maui High                13.02Q -2.1  2
 3 Alyssa Pang               SR Iolani Girls             13.19Q -2.1  2
 4 Raion Black               FR Christian Acad           13.24Q -4.1  1
 5 Tyler Whitener            FR Radford                  13.28Q -4.1  1
 6 Chermayne Yago             9 Kapolei                  13.29Q -2.1  2
 7 Teisha Nacis                 Waiakea                  13.53q -2.1  2
 8 Rachel Yadao                 Maui High                13.54q -2.1  2
 9 Kylie Chun                FR Punahou Girls            13.73  -2.1  2
10 Kzykerria Menzie-Rutledg     Leilehua                 13.74  -4.1  1
11 Amber Maluenda            JR Mililani                 13.81  -2.1  2
12 Sharee Acosta             JR Moanalua                 14.01  -4.1  1
13 Rachael Hinkel               Warriors                 14.03  -4.1  1
14 Maya Palaroan                King Kekaulike           14.08  -4.1  1
15 Caitlin-Buen Lucas           Baldwin                  14.28  -4.1  1
-- Kaeli Patton              JR Radford                     DQ  -2.1  2

Event 15  Girls 100 Meter Dash
=====================================================================
Meet Record: * 12.25  2005        June-Ann Lusk, Baldwin
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Ashley Satterwhite        SR Punahou Girls            12.52   NWI
2 Raion Black               FR Christian Acad           12.82   NWI
3 Tyler Whitener            FR Radford                  12.95   NWI
4 Alana Seabury                Maui High                12.96   NWI
5 Chermayne Yago             9 Kapolei                  13.30   NWI
6 Alyssa Pang               SR Iolani Girls             13.36   NWI
7 Rachel Yadao                 Maui High                13.50   NWI
8 Teisha Nacis                 Waiakea                  13.59   NWI

Event 16  Boys 100 Meter Dash
========================================================================
Meet Record: * 10.80  1999        Shane Victorino, St. Anthony
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Jonathan Padron           SR Damien                   11.10Q -2.1  2
 2 Moses Fierro              SR Menehune                 11.31Q -2.8  1
 3 Samson Anguay             12 Campbell                 11.46Q -3.5  3
 4 Jeremy Tabuyo             FR St. Louis                11.22Q -2.1  2
 5 Essaye Villaver           SR Moanalua                 11.44Q -2.8  1
 6 Michael Zane              SR Punahou                  11.54Q -3.5  3
 7 Torrey Santiago           SR Menehune                 11.28q -2.1  2
 8 Saint Thompson               Kaiser                   11.50q -2.8  1
 9 Devin Jenkins             10 Kapolei                  11.55  -3.5  3
10 Solomon Dixon             12 McKinley                 11.57  -2.1  2
11 Jordan Szadkowski            Campbell                 11.65  -2.1  2
12 Warren Carter             SR Radford                  11.73  -2.1  2
13 Scotland Smith            SO Farrington               11.78  -3.5  3
14 Ikaika Kamaka             JR Radford                  11.81  -2.8  1
14 Darren Taylor                Warriors                 11.81  -2.8  1
16 Jesse Hui Hui                Kea'au                   11.82  -3.5  3
17 Vance Rosete                 Baldwin                  11.84  -2.8  1
18 Krixtofer Hughley         FR Radford                  11.96  -3.5  3
19 Rory Ricadio                 St. Anthony's            12.03  -2.8  1
20 Ryan Graves                  Nanakuli                 12.06  -3.5  3
21 Kaulu Adams                  Kaiser                   12.14  -3.5  3
22 Lerrion Jones                Leilehua                 12.16  -2.1  2
-- Kanakalele Silva          SR KS - Big Island             DQ  -2.1  2

Event 16  Boys 100 Meter Dash
=====================================================================
Meet Record: * 10.80  1999        Shane Victorino, St. Anthony
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Moses Fierro              SR Menehune                 11.07  -1.8
2 Michael Zane              SR Punahou                  11.23  -1.8
3 Saint Thompson               Kaiser                   11.26  -1.8
4 Torrey Santiago           SR Menehune                 11.31  -1.8
5 Essaye Villaver           SR Moanalua                 11.35  -1.8
6 Jeremy Tabuyo             FR St. Louis                11.36  -1.8
7 Jonathan Padron           SR Damien                   11.91  -1.8
-- Samson Anguay             12 Campbell                   DNF  -1.8

Event 17  Girls 1500 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 4:38.83  1999        Victoria Chang, Punahou
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Jessica Kafer             FR Radford                5:09.98Q
 2 Kyleigh Mann              SO Punahou Girls          5:11.18Q
 3 Shannon Whener               Maui High              5:11.62Q
 4 Kristin Ali Keith         SR Mililani               5:13.13Q
 5 Sophie Curatilo           JR Moanalua               5:12.10Q
 6 Kela Vargas                  Hawaii Prep            5:13.30Q
 7 Athena Oldfather             Honokaa                5:12.41q
 8 Liana Dollar              SO KS - Kapalama          5:13.50q
 9 Hailey Berg               10 Kapolei                5:13.71q
10 Claire Hann               SR Maryknoll              5:13.90q
11 Monica Woolley            SO Punahou Girls          5:14.77q
12 Gracie Peck                  Seabury Hall           5:14.83q
13 Keri Fujiwara                Waipahu                5:14.90
14 Deylynn White             10 Kapolei                5:15.27
15 Heidi Nicholls            JR HBA                    5:15.35
16 Traci Palermo                Hilo High              5:20.57
17 Brittany Long              9 Kapolei                5:21.34
18 Kelli Morrissey           SR Iolani Girls           5:29.26

Event 17  Girls 1500 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 4:38.83  1999        Victoria Chang, Punahou
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
 1 Kyleigh Mann              SO Punahou Girls          4:58.59
 2 Jessica Kafer             FR Radford                5:00.46
 3 Kristin Ali Keith         SR Mililani               5:01.07
 4 Hailey Berg               10 Kapolei                5:08.09
 5 Athena Oldfather             Honokaa                5:10.61
 6 Shannon Whener               Maui High              5:11.24
 7 Gracie Peck                  Seabury Hall           5:14.53
 8 Monica Woolley            SO Punahou Girls          5:15.51
 9 Kela Vargas                  Hawaii Prep            5:15.55
10 Liana Dollar              SO KS - Kapalama          5:15.56
11 Claire Hann               SR Maryknoll              5:18.41
-- Sophie Curatilo           JR Moanalua                    DQ   Tripped Honokaa runn

Event 18  Boys 1500 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 4:03.98  2009        Reid Hunter, King Kekaulike
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Pierce Murphy                Island School          4:20.60Q
 2 Jordan Thibodeau          11 KS - Kapalama          4:22.98Q
 3 Borys Pleskacz            JR Iolani Boys            4:23.92Q
 4 Nicola Perez-Garreaud        Maui High              4:25.98Q
 5 Colin Honeker             SR Aiea                   4:25.03Q
 6 Chayse Moniz                 Honokaa                4:29.08Q
 7 Ian Terayama              SR Punahou                4:25.28Q
 8 Chad Nakaoka              JR HBA                    4:29.23Q
 9 Joshua Robinson              Honokaa                4:27.32q
10 Tyler Tsubota                Hawaii Prep            4:29.62q
11 Jackson Halford              Waiakea                4:29.77q
12 Zachary Sainz             12 KS - Kapalama          4:29.93q
13 Naoya Taylor              SR Kailua                 4:31.13
14 Zachary Ferguson             Maui Prep              4:34.06
15 Rocky Balala                 Maui High              4:38.55

Event 18  Boys 1500 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 4:03.98  2009        Reid Hunter, King Kekaulike
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
 1 Pierce Murphy                Island School          4:02.1h*
 2 Jordan Thibodeau          11 KS - Kapalama          4:02.7h*
 3 Colin Honeker             SR Aiea                   4:13.9h
 4 Nicola Perez-Garreaud        Maui High              4:17.2h
 5 Borys Pleskacz            JR Iolani Boys            4:17.9h
 6 Joshua Robinson              Honokaa                4:18.3h
 7 Zachary Sainz             12 KS - Kapalama          4:18.7h
 8 Ian Terayama              SR Punahou                4:20.1h
 9 Chad Nakaoka              JR HBA                    4:20.7h
10 Chayse Moniz                 Honokaa                4:21.9h
11 Tyler Tsubota                Hawaii Prep            4:23.4h
12 Jackson Halford              Waiakea                4:24.1h

Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
Meet Record: * 48.92  1999        Dalrymple, Simms, Tucker, Hammonds, Mililani
School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Radford High School                                 * 48.70Q  1
 2 Punahou School Girls                                  49.38Q  2
 3 Iolani School Girls                                   49.86Q  3
 4 Maui High School                                      50.60Q  3
 5 Kauai High School                                     50.68Q  1
 6 Kapolei High School                                   50.93Q  2
 7 Kamehameha Maui                                       51.41q  3
 8 Kahuku High School                                    51.43q  2
 9 Kamehameha Girls Kapalama                             51.62   2
10 Kamehameha Big Island                                 51.82   3
11 Baldwin High School                                   51.84   1
12 Roosevelt High School                                 52.43   2
12 Campbell High School                                  52.43   3
14 Mililani High School                                  52.59   1
15 Leilehua High School                                  52.69   1
16 Kaiser High School                                    52.79   1
17 Waianae High School                                   52.86   2
18 Waiakea High School                                   53.11   1
19 Hilo High School                                      53.69   3
20 Waimea High School                                    54.15   1
21 Aiea High School                                      54.17   3
22 Kealakehe High School                                 54.18   2
23 Kea'au High School                                    54.20   2
-- Hawaii Preparatory Academy                              DNF   3

Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
Meet Record: * 48.92  1999        Dalrymple, Simms, Tucker, Hammonds, Mililani
School                                               Finals
================================================================
Finals
1 Radford High School                                   48.35*
2 Punahou School Girls                                  48.41*
3 Iolani School Girls                                   50.25
4 Kauai High School                                     50.70
5 Maui High School                                      50.74
6 Kahuku High School                                    51.41
7 Kamehameha Maui                                       51.84
-- Kapolei High School                                     DNF

Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
Meet Record: * 42.53  2008        Radford High School, Radford
D Campbell, J Atangan, I Kamaka, C Rainey
School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Punahou School                                      * 42.38q  1
 2 Waimea High School                                    42.68q  3
 3 Campbell High School                                  42.86q  2
 4 St. Louis School                                      43.16q  3
 5 Radford High School                                   43.27q  2
 6 Roosevelt High School                                 43.51q  3
 7 Leilehua High School                                  43.70q  2
 8 Baldwin High School                                   43.72q  3
 9 Kamehameha Boys Kapalama                              44.19   1
10 Farrington High School                                44.20   2
11 Kea'au High School                                    44.66   2
12 Iolani School Boys                                    44.67   2
13 Kamehameha Maui                                       44.97   1
14 McKinley High School                                  45.23   3
15 Hawaii Preparatory Academy                            45.34   1
16 Kapolei High School                                   45.72   2
17 Waiakea High School                                   46.54   1
-- Mililani High School                                    DNF   1
-- Kamehameha Big Island                                    DQ   1  3-4 out of zone
-- Kealakehe High School                                    DQ   3  1-2 out of zone

Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
Meet Record: * 42.53  2008        Radford High School, Radford
D Campbell, J Atangan, I Kamaka, C Rainey
School                                               Finals
================================================================
Finals
1 Punahou School                                        42.20*
2 St. Louis School                                      42.96
3 Roosevelt High School                                 43.11
4 Baldwin High School                                   43.51
5 Radford High School                                   43.82
6 Campbell High School                                  44.12
-- Waimea High School                                      DNF
-- Leilehua High School                                     DQ   Passed out of zone 4

Event 21  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Meet Record: * 54.41  1998        Endia Abrante, Kaiser
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Lahaina Zoller            JR Punahou Girls            59.10Q  3
 2 Kailea Tracey-Visintaine     Seabury Hall             59.40Q  1
 3 Ihilani Ching                St. Francis            1:00.04Q  2
 4 Sade Myers                SR Radford                  59.84Q  1
 5 Kayla Taulapapa            9 Kahuku                 1:00.46Q  3
 6 Rhiana Beauregard         SO Kailua                 1:00.49Q  2
 7 Randi Estrada                Kea'au                 1:00.90q  1
 8 Melody Papalii            12 Kaiser                 1:01.21q  3
 9 Zoe Sims                     Hawaii Prep            1:01.22   2
10 Darian Auna               12 Kahuku                 1:01.79   2
11 Haley Faringer            FR Mid-Pacific            1:02.02   1
12 Bronte Kaneakua           SR KS - Big Island        1:03.31   2
13 Danielle Sisler           JR Punahou Girls          1:03.42   1
14 Stacie Lee                SR HBA                    1:03.95   3
15 Kaila Voss                   Kealakehe              1:04.22   2
16 Adrienne Jean Sylva       SO Pearl City             1:04.46   3
17 Kayla Kirk                SO Sacred Hearts Ac       1:04.48   3

Event 21  Girls 400 Meter Dash
================================================================
Meet Record: * 54.41  1998        Endia Abrante, Kaiser
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Lahaina Zoller            JR Punahou Girls            58.37
2 Ihilani Ching                St. Francis              58.42
3 Kailea Tracey-Visintaine     Seabury Hall             58.48
4 Sade Myers                SR Radford                  59.58
5 Randi Estrada                Kea'au                 1:00.32
6 Rhiana Beauregard         SO Kailua                 1:00.44
7 Melody Papalii            12 Kaiser                 1:01.28
-- Kayla Taulapapa            9 Kahuku                     DNF

Event 22  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Meet Record: * 48.66  1997        Bennett Valencia, Punahou
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 KT Tuumalo                JR Punahou                  50.29Q  3
 2 Saint Thompson               Kaiser                   51.19Q  1
 3 Solomon Dixon             12 McKinley                 51.50Q  2
 4 Kaimi Scott                  Waiakea                  50.98Q  3
 5 Hendricks Hicks           12 Castle                   51.33Q  1
 6 Ikaika Kamaka             JR Radford                  51.73Q  2
 7 Loaa Pine                 12 KS - Kapalama            51.47q  3
 8 Trevyn Tulonghari         JR Iolani Boys              51.75q  1
 9 Sean Valente              SR St. Louis                51.77   2
10 Nathan Shirey             10 Kapolei                  52.10   3
11 Luca Walter                  Kealakehe                52.31   2
12 John Hanson               SR HBA                      52.58   1
13 Richard Moylan               Christian Libert         53.77   3
14 Justyce Kim-Hewlen        11 KS - Kapalama            53.89   2
15 Trey-Alan Bantolina          Campbell                 54.15   2
16 Shannon White                Kea'au                   54.68   1
17 Brentavious Lemon            Leilehua                 54.74   2
18 Phillip Hogan             SO Radford                  55.54   1
19 Warren Carter             SR Radford                  55.74   3
-- Jeremy Tabuyo             FR St. Louis                   DQ   1

Event 22  Boys 400 Meter Dash
================================================================
Meet Record: * 48.66  1997        Bennett Valencia, Punahou
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Saint Thompson               Kaiser                   49.53
2 KT Tuumalo                JR Punahou                  49.77
3 Solomon Dixon             12 McKinley                 50.49
4 Ikaika Kamaka             JR Radford                  50.74
5 Kaimi Scott                  Waiakea                  51.01
6 Sean Valente              SR St. Louis                51.10
7 Hendricks Hicks           12 Castle                   51.57
8 Loaa Pine                 12 KS - Kapalama            52.62

Event 23  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Meet Record: * 42.80  2000        Vera Simms, Mililani
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Zhane Santiago            11 Kahuku                   45.79Q  3
 2 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep              46.03Q  1
 3 Ua Ruedy                     Konawaena                47.22Q  2
 4 Julia Brand               JR Punahou Girls            46.38Q  3
 5 Kanoelani Yadao           FR HBA                      47.52Q  2
 6 Megan Herndon             SO Punahou Girls            47.84Q  1
 7 Jayme Jacinto             JR Menehune                 47.90q  1
 8 Alyssa-Rae Mita           SR Punahou Girls            48.47q  2
 9 Kamalani Keomaka             KS - Maui                48.58   1
10 Rachael Hinkel               Warriors                 48.84   3
11 Caitlin Akiona            SR KS - Kapalama            49.17   1
12 Abrianna Johnson-Edwards  FR Iolani Girls             49.43   3
13 Cayla Crivello            JR KS - Kapalama            50.00   3
14 Natasha Ogata             SO Mililani                 50.30   2
15 Monica Manuel             SR Radford                  50.34   3
16 Synteria Evans            SR Radford                  50.48   2
17 Jasmine Ward                 Konawaena                51.17   1
18 Jessica Aponte            SO Radford                  51.18   1
19 Taylor Dugan                 Baldwin                  51.48   3
20 Jahsana Banks             10 Kahuku                   51.52   2
21 Azmera Hammouri-Davis        Kea'au                   51.54   2
22 Lana Queen                   Hawaii Prep              52.31   3
23 Marley Strand-Nicolaisen  FR Ka'u                     53.95   2

Event 23  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Meet Record: * 42.80  2000        Vera Simms, Mililani
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Ku'uipo Nakoa             SR Hawaii Prep              44.99
2 Zhane Santiago            11 Kahuku                   45.38
3 Julia Brand               JR Punahou Girls            46.12
4 Ua Ruedy                     Konawaena                46.87
5 Jayme Jacinto             JR Menehune                 47.41
6 Megan Herndon             SO Punahou Girls            47.93
7 Alyssa-Rae Mita           SR Punahou Girls            48.33
8 Kanoelani Yadao           FR HBA                      48.56

Event 24  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Meet Record: * 38.10  1999        Dana Navarro-Arias, Maui High School
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     39.62Q  1
 2 Duke Bukoski              JR St. Louis                40.15Q  2
 3 Daniel Wagner             JR Mid-Pacific              40.79Q  3
 4 Francis Blas III          SR KS - Big Island          40.24Q  2
 5 Justin Kim                JR Iolani Boys              41.30Q  3
 6 Daniel Omuro              SR Mililani                 41.50Q  1
 7 Everett McKee             JR KS - Big Island          41.38q  3
 8 Aaron Cox                    Waipahu                  41.41q  2
 9 Tayler Tanaka             JR Moanalua                 41.66   3
10 Jon Woo                   JR Punahou                  41.87   1
11 Mikel Morita              12 KS - Kapalama            41.99   2
12 Victor Hurley                Maui High                42.08   3
13 Matt Feeley               JR Punahou                  42.09   3
14 Darren Acoba                 Kauai High               42.12   2
15 Kyle Olden                SR Punahou                  42.17   2
16 Collin Pidot              10 KS - Kapalama            42.38   1
17 Jonathan Dinong              Waianae                  42.46   2
18 Layne Suyat                  Castle                   42.63   1
19 Eli Ferreira                 KS - Maui                43.00   2
20 Cameron Calistro             Hilo High                43.07   1
21 Kevin Acasio              SO Radford                  43.12   1
22 Matthew Kitiona           SR Radford                  43.48   3
23 Dustin Ambrocio           SR Pearl City               44.85   1
24 Matthew Mitravich         12 KS - Kapalama            44.86   3

Event 24  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Meet Record: * 38.10  1999        Dana Navarro-Arias, Maui High School
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     38.27
2 Francis Blas III          SR KS - Big Island          40.25
3 Duke Bukoski              JR St. Louis                40.53
4 Daniel Omuro              SR Mililani                 40.62
5 Daniel Wagner             JR Mid-Pacific              40.74
6 Aaron Cox                    Waipahu                  41.06
7 Justin Kim                JR Iolani Boys              41.50
8 Everett McKee             JR KS - Big Island          42.21

Event 25  Girls 800 Meter Run
===================================================================
Meet Record: * 2:13.23  1998        Eri Macdonald, Punahou
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Kyleigh Mann              SO Punahou Girls          2:21.93Q  1
 2 Breanne Ball              SO Iolani Girls           2:22.57Q  2
 3 Lea Lunblad                  Seabury Hall           2:22.85Q  1
 4 Jessica Johnson           JR KS - Kapalama          2:24.36Q  2
 5 Briana Dingle             JR Radford                2:23.20q  1
 6 Tia Nakashima             SR HBA                    2:23.85q  1
 7 Alexa Foley                  King Kekaulike         2:24.51q  2
 8 Kaitlyn Chock                Waiakea                2:25.19q  2
 9 Briyanna Wilson           SO Radford                2:26.21   2
10 Noelani Mikami            SR KS - Kapalama          2:27.97   1
11 Arielle Uejo              SR Mililani               2:28.14   2
12 Ana Marie Batan              Waipahu                2:31.39   1
13 Deann Nishimura-Thornton     Kea'au                 2:32.15   2
14 Brooke LaPorte            SR Punahou Girls          2:34.61   2
15 Karli Look                SR Punahou Girls          2:38.51   1

Event 25  Girls 800 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 2:13.23  1998        Eri Macdonald, Punahou
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Lea Lunblad                  Seabury Hall           2:23.83
2 Kyleigh Mann              SO Punahou Girls          2:24.19
3 Breanne Ball              SO Iolani Girls           2:24.47
4 Jessica Johnson           JR KS - Kapalama          2:26.35
5 Briana Dingle             JR Radford                2:26.80
6 Kaitlyn Chock                Waiakea                2:26.88
7 Alexa Foley                  King Kekaulike         2:29.88
8 Tia Nakashima             SR HBA                    2:36.33

Event 26  Boys 800 Meter Run
===================================================================
Meet Record: * 1:51.1h  1983        Joey Bunch, Radford
Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Jordan Thibodeau          11 KS - Kapalama          2:02.41Q  1
 2 Daniel Brooks                Kea'au                 2:02.62Q  3
 3 Alexander Ortega          11 KS - Kapalama          2:03.76Q  2
 4 Quentin Penn              JR Radford                2:02.78Q  3
 5 Aaron Beavers             JR Radford                2:03.50Q  1  2:03.494
 6 Isaiah Sato               12 KS - Kapalama          2:04.02Q  2
 7 Ryan Hobson               JR Mid-Pacific            2:02.96q  3
 8 Nathan Underwood          SO Kailua                 2:03.46q  3
 9 Colin Honeker             SR Aiea                   2:03.50   1  2:03.496
10 Dylan Steele                 Kealakehe              2:04.05   1
11 Andrew Tabisula              Baldwin                2:05.58   2
12 Robert Terry              JR St. Louis              2:05.61   3
13 Ryan Lau                  JR Punahou                2:06.16   3
14 Kaeo Kealoha-Lindsey      SO Lutheran               2:06.17   3
15 Ethan Meikle                 Kohala                 2:06.34   2
16 Alec Geilfuss             JR Punahou                2:07.27   2
17 Chayse Moniz                 Honokaa                2:07.99   2
18 Jeremy Grotenhuis            Christian Libert       2:08.32   2
19 Nathan Shirey             10 Kapolei                2:08.49   2
20 Luke Untermann            SR Punahou                2:08.97   1
21 Joshua Robinson              Honokaa                2:09.37   1
22 Juan Sepulveda               Kealakehe              2:09.49   3
23 Dean Tsuji                   Baldwin                2:10.96   1

Event 26  Boys 800 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 1:51.1h  1983        Joey Bunch, Radford
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
1 Isaiah Sato               12 KS - Kapalama          1:58.97
2 Alexander Ortega          11 KS - Kapalama          1:59.80
3 Ryan Hobson               JR Mid-Pacific            2:00.12
4 Jordan Thibodeau          11 KS - Kapalama          2:00.41
5 Daniel Brooks                Kea'au                 2:01.22
6 Aaron Beavers             JR Radford                2:02.42
7 Quentin Penn              JR Radford                2:02.72
8 Nathan Underwood          SO Kailua                 2:05.12

Event 27  Girls 200 Meter Dash
========================================================================
Meet Record: * 25.04  2002        Lauran Dignam, Iolani
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Ashley Satterwhite        SR Punahou Girls            25.46Q -1.0  1
 2 Andrea Hinkle             SO Radford                  26.08Q -2.7  2
 3 Raion Black               FR Christian Acad           26.25Q -1.0  1
 4 Tyler Whitener            FR Radford                  26.32Q -2.7  2
 5 Lahaina Zoller            JR Punahou Girls            26.37Q -2.7  2
 6 Kayla Taulapapa            9 Kahuku                   26.76Q -1.0  1
 7 Alana Seabury                Maui High                27.06q -2.7  2
 8 Alexis Damo               SO Sacred Hearts Ac         27.21q -1.0  1
 9 Rhiana Beauregard         SO Kailua                   27.43  -2.7  2
10 Rachel Yadao                 Maui High                27.46  -1.0  1
11 Sharee Acosta             JR Moanalua                 27.51  -1.0  1
12 Maya Palaroan                King Kekaulike           27.54  -1.0  1
13 Kylie Chun                FR Punahou Girls            27.65  -2.7  2
14 Ua Ruedy                     Konawaena                27.67  -2.7  2
15 Teisha Nacis                 Waiakea                  28.17  -1.0  1
16 Rachael Hinkel               Warriors                 28.77  -2.7  2

Event 27  Girls 200 Meter Dash
=====================================================================
Meet Record: * 25.04  2002        Lauran Dignam, Iolani
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Ashley Satterwhite        SR Punahou Girls            25.25  -0.5
2 Andrea Hinkle             SO Radford                  25.87  -0.5
3 Raion Black               FR Christian Acad           26.25  -0.5
4 Tyler Whitener            FR Radford                  26.29  -0.5
5 Alana Seabury                Maui High                26.75  -0.5
6 Alexis Damo               SO Sacred Hearts Ac         27.25  -0.5
7 Rhiana Beauregard         SO Kailua                   27.44  -0.5

Event 28  Boys 200 Meter Dash
========================================================================
Meet Record: * 21.89  2008        Christopher Rainey, Radford
Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 1 Moses Fierro              SR Menehune                 22.27Q -2.7  1
 2 Saint Thompson               Kaiser                   22.58Q -2.6  2
 3 Kanakalele Silva          SR KS - Big Island          22.82Q -2.8  3
 4 Essaye Villaver           SR Moanalua                 22.89Q -2.6  2
 5 Solomon Dixon             12 McKinley                 22.90Q -2.8  3
 6 Michael Zane              SR Punahou                  22.96Q -2.7  1
 7 Jonathan Padron           SR Damien                   22.91q -2.8  3
 8 Jeremy Tabuyo             FR St. Louis                23.01q -2.8  3
 9 Kaimi Scott                  Waiakea                  23.17  -2.7  1
10 Taz Stevenson                Mililani                 23.28  -2.7  1
11 Rocky Lominario              Kealakehe                23.32  -2.8  3
12 Scotland Smith            SO Farrington               23.38  -2.6  2
13 Warren Carter             SR Radford                  23.49  -2.6  2
14 Jesse Hui Hui                Kea'au                   23.52  -2.8  3
15 Phillip Hogan             SO Radford                  23.57  -2.7  1
16 Josh Lopez                12 Kaiser                   23.67  -2.7  1
17 Vance Rosete                 Baldwin                  23.74  -2.6  2
18 Ryan Graves                  Nanakuli                 25.03  -2.6  2
19 Cameron Yip                  KS - Maui                25.15  -2.7  1

Event 28  Boys 200 Meter Dash
=====================================================================
Meet Record: * 21.89  2008        Christopher Rainey, Radford
Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
1 Moses Fierro              SR Menehune                 22.23   1.0
2 Michael Zane              SR Punahou                  22.76   1.0
3 Saint Thompson               Kaiser                   23.11   1.0
4 Essaye Villaver           SR Moanalua                 23.11   1.0
5 Kanakalele Silva          SR KS - Big Island          23.20   1.0
6 Solomon Dixon             12 McKinley                 23.42   1.0
7 Kaimi Scott                  Waiakea                  23.62   1.0

Event 29  Girls 3000 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 9:38.03  1999        Victoria Chang, Punahou
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Shannon Whener               Maui High             11:06.05Q
 2 Kimberly Pugliese         JR Mililani              11:17.21Q
 3 Hailey Grossman              Seabury Hall          11:06.20Q
 4 Elli Brady                FR Punahou Girls         11:19.87Q
 5 Jessica Kafer             FR Radford               11:14.24Q
 6 Sophie Curatilo           JR Moanalua              11:21.30Q
 7 Jaime Durso               FR Punahou Girls         11:21.62Q
 8 Kristin Ali Keith         SR Mililani              11:23.89Q
 9 Melissa Wong              FR Punahou Girls         11:25.09q
10 Lauren Watanabe           SR Roosevelt             11:30.98q
11 Tialana Greenwell            Honokaa               11:35.40q
12 Heidi Nicholls            JR HBA                   11:35.43q
13 Jessica Blakely           SR Island Pacific        11:42.69
14 Kelsie Kobayashi             Waiakea               11:46.09
15 Dalynn Chun-Fat Arden     11 Castle                11:52.48
16 Kelsi Teramae             FR Island Pacific        11:53.88
17 Brittany Long              9 Kapolei               11:58.57
18 Gracie Peck                  Seabury Hall          11:58.84
19 Keri Fujiwara                Waipahu               12:00.12
20 Jessica Yukawa            JR Roosevelt             12:01.09
21 Shalila De Bourmont          Hilo High             12:05.33
22 Lyssa Freitas                Maui High             12:06.37
23 Tiffany Tang              11 McKinley              12:47.20

Event 29  Girls 3000 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 9:38.03  1999        Victoria Chang, Punahou
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
 1 Hailey Grossman              Seabury Hall          10:43.32
 2 Elli Brady                FR Punahou Girls         10:47.71
 3 Kimberly Pugliese         JR Mililani              10:59.09
 4 Sophie Curatilo           JR Moanalua              11:05.24
 5 Shannon Whener               Maui High             11:05.60
 6 Jessica Kafer             FR Radford               11:07.97
 7 Jaime Durso               FR Punahou Girls         11:15.57
 8 Melissa Wong              FR Punahou Girls         11:19.92
 9 Kristin Ali Keith         SR Mililani              11:24.54
10 Heidi Nicholls            JR HBA                   11:26.75
11 Lauren Watanabe           SR Roosevelt             11:28.65
12 Tialana Greenwell            Honokaa               11:38.21

Event 30  Boys 3000 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 8:52.90  2009        Bryce Jenkins, Leilehua
Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
 1 Rocky Balala                 Maui High              9:32.41Q
 2 Pierce Murphy                Island School          9:41.16Q
 3 Borys Pleskacz            JR Iolani Boys            9:33.91Q
 4 Joshua Freitas            10 KS - Kapalama          9:43.62Q
 5 Royce Yamane              FR Mililani               9:34.35Q
 6 Eric Pak                  12 Castle                 9:44.04Q
 7 Daniel Kaneko             12 KS - Kapalama          9:34.46q
 8 Justin Higa               JR Iolani Boys            9:35.25q
 9 Zach Carvalho             FR Mililani               9:44.45q
10 Tyde Kaneshiro             J Hilo High              9:49.76q
11 Dylan Lee                 12 Castle                 9:50.66q
12 Nick Tuck                 FR Le Jardin              9:51.45q
13 Gianni Cuadrado           10 Kapolei                9:51.84
14 Geoff Whitener               Kealakehe              9:54.85
15 Jordan Kahawai            12 KS - Kapalama          9:55.51
16 James Pearson                Baldwin               10:09.32
17 David Sisler              JR St. Louis             10:11.62
18 Kevin Olsen                  Kea'au                10:34.02

Event 30  Boys 3000 Meter Run
================================================================
Meet Record: * 8:52.90  2009        Bryce Jenkins, Leilehua
Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
 1 Pierce Murphy                Island School          8:53.47
 2 Rocky Balala                 Maui High              9:27.70
 3 Eric Pak                  12 Castle                 9:29.27
 4 Borys Pleskacz            JR Iolani Boys            9:31.28
 5 Joshua Freitas            10 KS - Kapalama          9:34.88
 6 Justin Higa               JR Iolani Boys            9:36.65
 7 Royce Yamane              FR Mililani               9:39.51
 8 Zach Carvalho             FR Mililani               9:41.39
 9 Tyde Kaneshiro             J Hilo High              9:52.92
10 Daniel Kaneko             12 KS - Kapalama          9:56.59
11 Dylan Lee                 12 Castle                 9:58.47
12 Nick Tuck                 FR Le Jardin             10:08.69

Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
Meet Record: * 4:00.51  1999        Yee, Yap, Macdonald, Berger, Punahou
School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Punahou School Girls                                4:08.59Q  1
 2 Kahuku High School                                  4:10.16Q  3
 3 Radford High School                                 4:10.71Q  2
 4 Kamehameha Maui                                     4:13.07Q  4
 5 Hawaii Baptiste Academy                             4:14.44q  4
 6 Seabury Hall                                        4:15.19q  2
 7 Kamehameha Girls Kapalama                           4:16.38q  3
 8 Kea'au High School                                  4:19.13q  1
 9 Iolani School Girls                                 4:20.23   2
10 Kapolei High School                                 4:20.38   1
11 Mililani High School                                4:20.72   3
12 Maui High School                                    4:21.28   4
13 Kailua High School                                  4:22.08   3
14 Kalani High School                                  4:23.12   4
15 Kaiser High School                                  4:24.09   4
16 Leilehua High School                                4:26.66   2
17 Hawaii Preparatory Academy                          4:26.78   2
18 Hilo High School                                    4:29.52   1
19 Baldwin High School                                 4:31.37   1
20 Waipahu High School                                 4:32.15   1
21 University Lab Schools                              4:34.35   1
22 Waimea High School                                  4:35.34   2
23 Campbell High School                                4:36.37   3
24 Kamehameha Big Island                               4:36.54   3
25 Waiakea High School                                 4:39.29   4

Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
Meet Record: * 4:00.51  1999        Yee, Yap, Macdonald, Berger, Punahou
School                                               Finals
================================================================
Finals
1 Punahou School Girls                                4:00.08*
2 Radford High School                                 4:05.22
3 Hawaii Baptiste Academy                             4:08.97
4 Seabury Hall                                        4:13.43
5 Kahuku High School                                  4:14.07
6 Kamehameha Maui                                     4:14.26
7 Kamehameha Girls Kapalama                           4:15.93
8 Kea'au High School                                  4:20.63

Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
Meet Record: * 3:20.2h  1985        Williams, Curry, Brackemhoff, Lee, Radford
School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 1 Punahou School                                      3:25.29Q  1
 2 Kamehameha Boys Kapalama                            3:27.30Q  3
 3 Radford High School                                 3:29.17Q  2
 4 St. Louis School                                    3:28.36Q  3
 5 Kamehameha Maui                                     3:30.35Q  1
 6 Roosevelt High School                               3:31.41Q  2
 7 Leilehua High School                                3:32.29q  3
 8 Waiakea High School                                 3:32.45q  1
 9 Castle High School                                  3:33.33   1
10 Iolani School Boys                                  3:34.05   2
11 Hawaii Baptiste Academy                             3:34.40   3
12 Pearl City High School                              3:34.61   2
13 Baldwin High School                                 3:34.98   2
14 Kealakehe High School                               3:35.09   1
15 Kea'au High School                                  3:37.58   3
16 Mililani High School                                3:38.68   2
17 Hilo High School                                    3:39.60   2
18 Kamehameha Big Island                               3:39.70   3
19 Christian Liberty Academy                           3:42.02   3
20 Waipahu High School                                 3:42.05   3
21 Hawaii Preparatory Academy                          3:43.34   1
-- Kapolei High School                                      DQ   1  3rd runner interfere

Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
Meet Record: * 3:20.2h  1985        Williams, Curry, Brackemhoff, Lee, Radford
School                                               Finals
================================================================
Finals
1 Punahou School                                      3:24.53
2 Kamehameha Boys Kapalama                            3:26.14
3 St. Louis School                                    3:27.32
4 Radford High School                                 3:28.42
5 Roosevelt High School                               3:31.52
6 Kamehameha Maui                                     3:33.30
7 Waiakea High School                                 3:35.54
8 Leilehua High School                                3:38.40

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

 

Become a fan on facebook

Photos on flickr

Stock Quotes

NASDAQ4316.075  chart+57.637
S&P 5001904.01  chart+17.25
^NYA10327.338  chart+76.801
^TNX2.181  chart-0.018
AAPL99.76  chart+2.09
FB76.95  chart+1.00
GOOG520.84  chart+9.67
INTC31.58  chart+0.20
MSFT44.08  chart+0.45
ORCL37.80  chart-0.07
QCOM73.27  chart+0.84
ALEX35.96  chart+0.55
BOH54.74  chart+0.41
BRN2.4109  chart+0.0909
BYD9.89  chart+0.06
CAGU0.22  chart0.00
CPF17.95  chart-0.07
CYAN4.52  chart-0.14
HA14.50  chart+1.175
HCOM26.40  chart+0.14
HE27.22  chart+0.29
MLP6.04  chart+0.22
MRPI0.0005  chart0.00
NNUT0.00  chartN/A
PLFF0.038  chart0.00
TBNK21.40  chart+0.01
TSO65.43  chart+5.05
Oct 20, 2014 / 5:15 pm
ad

 

ad

 

Quantcast